Midgar Translations

W ramach projektu Midgar Translations publikowane są polskie tłumaczenia gier wydanych pierwotnie na konsole Sony PlayStation. Lokalizacja tego rodzaju, nie tylko pozwala zachować niepowtarzalny klimat bazowego systemu, ale umożliwia czerpanie wszelkich korzyści wynikających z zastosowania emulatora.

Strona pracuje na dedykowanym rozwiązaniu mWPi, bazującym na podstawowej wersji wdrożenia tj. MWPi Lite, rozbudowanej do potrzeb witryny Midgar Translations.

PSEmu.pl

PSEmu.pl to witryna poświęcona emulacji PlayStation,
czyli tematyce oprogramowania umożliwiającego uruchamianie gier z konsol PS1, PS2 i PSP na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów Windows, Linux, macOS, iOS oraz Android.

Witryna PSEmu.pl pracuje na dedykowanym rozwiązaniu mWPi, bazującym na najwyższej wersji wdrożenia tj. MWPi Net, dodatkowo rozbudowanej funkcjonalności dostosowanej do potrzeb serwisu i dostępnych w nim sekcji Linki czy Download.

Wspieramy PSEmu.pl

W ramach prowadzonych działań motkar.net wspiera poświęcony emulacji, polski serwis PSEmu.pl, zapewniając ze swej strony:

 • dedykowane rozwiązania mWPi;
 • platformę rozowjowo-testową;
 • wsparcie techniczne;
 • drobną pomoc finansową;

… jak również dobre słowo oraz najlepsze życzenia w tym sprawnego powrotu do sprawności oraz samych sukcesów w przyszłości.

Cena mWPi

Wykonanie usługi związanej z publikacją strony internetowej w ramach rozwiązania mWPi podlega kalkulacji kosztu uzależnionego od indywidualnych potrzeb i możliwości klienta. W modelu zorienowanym na minimalne nakłady, przykładowy koszt wdrożenia obejmować może:

 • rejestrację i utrzymanie domeny, konfiguracja DNS – 100zł/rok;
 • instalację i utrzymanie poświadczonego certyfikatu – 100zł/rok;
 • usługę hostingowa utrzymania strony internetowej – 250zł/rok;
 • kompleksowe przygotowanie i uruchomienie strony – 250zł;

Przekładając powyższe na język potoczny, koszt przygotowania, uruchomienia i rocznego utrzymania strony bazującej na mWPi Lite wynosi:

 • w pierwszym roku świadczenia usługi – 500zł,
  (w tym 250zł za przygotowanie i uruchomienie strony oraz 250zł za utrzymanie witryny internetowej) ;
 • kolejny roczny okres rozliczeniowy – 250zł,
  (za usługi hostingowe utrzymania witryny internetowej);

Jeśli usługa ma obejmować załatwienie formalności związanych z adresem internetowym do powyższych cen należy doliczyć 100zł. Podobnie do wskazanych wyżej cen należy doliczyć 100zł w przypadku wdrożenia strony o zwiększonym bezpieczeństwie wynikającym z instalacji poświadczonego certyfikatu.

Podane ceny mają charakter informacyjny, wskazując minimalne koszty wyrażone w kwotach brutto, podlegają regulacji do oczekiwań klienta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Dla kogo mWPi Lite?

mWPi Lite to standaryzowany system, który przy minimalnym nakładzie środków umożliwia publikację meritum treści w przejrzystej skondensowanej formie.

mWPi Lite to dobre rozwiązanie dla osób, które:

 • rozpoczynają przygodę w internecie i chcą zaprezentować podstawowe informacje o prowadzonej działalności;
 • nie mają jasno sprecyzowanych założeń co do przyszłej witryny, a jej ewentualną rozbudowę uzależniają opiniami odwiedzających;
 • chcą zminimalizować nakłady środków przeznaczonych na prowadzenie witryny internetowej oraz koszty związane z jej przygotowaniem i uruchomieniem;

Jeśli chcesz się pokazać w internecie, zaprezentować najważniejsze informacje o prowadzonej działalności (dane firmy, opis działalności, dane kontaktowe, kilka zdjęć z przeprowadzonych realizacji) ponosząc przy tym jak najmniejsze nakłady – rozważ wybór mWPi Lite.

Charakterystyka mWPi Lite

Czym jest mWPi Lite?

mWPi Lite to gotowe do wdrożenia rozwiązanie, umożliwiający publikację treści przy minimalnym nakładzie środków.

Wybierając mWPi Lite otrzymujesz gotową i w pełni funkcjonalną witrynę zawierającą meritum treści skondensowanej na jednej przejrzystej stronie.

Charakterystyka:

Co oferuje mWPi Lite?

Wszystkie zalety mWPi, tj:

 • kompleksowość
 • sprawdzony system
 • syntetyczne usługi
 • prosta obsługa
 • optymalizacja
 • możliwość rozbudowy

zawarte w lekkiej formie, zapewniającej:

 • minimalizację nakładów
 • kondensację formy
 • meritum treści
 • estetykę prezentacji

Jak wygląda mWPi Lite?

Przejrzyście i schludnie.

Wszystkie najważniejsze informacje prezentowane są w formie atrakcyjnej strony, zawierającej najważniejsze informacje o prowadzonej działalności.

Klasyfikacja mWPi

Mając na uwadze konieczność dostosowania mWPi do zróżnicowanych potrzeb, rozwiązanie zostało sklasyfikowane w ramach trzech wdrożeń:

1) mWPi Lite – najprostsze rozwiązanie, umożliwiające publikację zasadniczych treści za pomocą jednej strony oraz późniejszą rozbudowę witryny o dodatkowe elementy i technologie;
2) mWPi – standardowa wersja witryny z przeznaczeniem na samodzielną publikację treści za pomocą statycznych stron i sekcji z dynamicznie generowaną zawartością;
3) mWPi Net – grupa kilku niezależnych witryn, dostępnych w ramach jednej domeny, stworzonych w oparciu o jeden system i zarządzanych z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Wybór jednego z opisanych powyżej rozwiązań, w praktyce sprowadza się do odpowiedzi na jedno proste, acz zasadnicze pytanie – jak widzisz swoją stronę?

Przypadek 1
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z internetem. Chcesz się zaprezentować odbiorcom, publikując meritum treści (dane podmiotu, krótka informacja o działalności, parę zdjęć) w przejrzystej, acz skondensowanej formie. Jeśli nie zamierzasz na bieżąco relacjonować prowadzonej działalności i rozbudowywać strony, bądź planujesz zrobić to w nieokreślonej przyszłości – wybierz rozwiązanie, które zapewni Ci stabilny system, minimalne koszty wdrożenia i możliwość późniejszej rozbudowy, rozważ mWPi Lite.

Przypadek 2
Jeśli masz pomysł wzbogacony dużą ilością materiałów, a Twoja witryna ma zawierać treści o znacznej objętości (np. szczegółowe informacje dot. oferowanych usług lub wyrobów) wyświetlane na osobnych stronach. Planujesz na bieżąco publikować aktualności o prowadzonych pracach, nowych produktach i istotnych wydarzeniach. Chcesz by Twoja witryna nieprzerwanie wzbogacana była o nowe treści – wybierz rozwiązanie, które z założenia i od początku da Ci takie możliwości, rozważ standardowe mWPi.

Przypadek 3
Jeśli prowadzona działalność skierowana jest do kompletnie różnych grup odbiorców, a Twoja witryna ma zapewniać ograniczenie nakładów i zaawansowane możliwości. Chcesz użytkować i płacić za jeden system, gdzie z poziomu jednej domeny i jednego panelu administracyjnego możesz zarządzać kilkoma witrynami korzystającymi z mWPi Lite oraz mWPi.
A może powyższe brzmi obco, niejasno i nie wiesz o co chodzi?
Zobrazuję przykładem.
Prowadzisz działalność w ramach, której handlujesz butami i naprawiasz telefony, a co ważne masz sporo do przekazania w obu tych tematach. Chcąc rozmyślnie opublikować duże porcje treści, wypadałoby założyć zaawansowaną witrynę o butach, analogicznie drugą o naprawie telefonów. Przydałaby się również mała strona przedstawiająca podstawowe informacje o samej działalności, która przy okazji połączy jakoś dwie wspomniane wcześniej duże witryny. Korzystając z rozwiązań opisanych w przypadku 1 i 2, wdrażamy dwie witryny na mWPi i jedną na mWPi Lite, jakoś się je zgra, ok, żaden problem, ale cena wyższa, każdą z witryn trzeba osobno aktualizować, na każdej trzeba się indywidualnie logować, każda witryna zużyje dodatkowe zasoby serwera. Da się to zrobić inaczej? Ano da się, można skorzystać z rozwiązania, które wyeliminuje ww. niedogodności i połączy kilka oddzielnych witryn w jedną całość, to rozwiązanie to właśnie mWPi Net.

mePE 0.9.11

Z nieukrywaną przyjemnością informuję, że w dniu dzisiejszym, na łamach serwisu Przegląd Górniczy Online opublikowana została najnowsza wersja autorskiego silnika mePE. Lista najistotniejszych zmian dla tytułowego projektu obejmuje:

 • optymalizację silnika,
 • rozbudowa zabezpieczeń,
 • poprawienie znalezionych błędów,
 • poprawione wyświetlanie treści na smartfonach,
 • implementacja znaczników danych strukturalnych,
 • wprowadzone listowanie materiałów dodatkowych.

Opisywane wyżej zmiany umożliwiły eliminację większości napotkanych dotychczas usterek technicznych, zmniejszenie zużycia zasobów serwerowych, przyśpieszenie ładowania treści min. 30% względem poprzedniej wersji, oraz optymalizację kodu pod względem wyszukiwania danych przez roboty internetowe oraz wyświetlania tegoż na ekranach urządzeń mobilnych.

alpha.motkar.net

qscreen-amk

Kończąc temat restrukturyzacji zasobów sieciowych przeniosłem serwis motkar.alpha.pl pod adres alpha.motkar.net, jednocześnie przypisując mu docelową rolę serwisu dedykowanemu moim przygodom z grami i konsolami, bo…

… skoro alfa to pierwsza litera alfabetu greckiego i liczba jeden, zarazem mój pierwszy płatny hosting, to równie dobrze może odnosić się do pierwszego z moich zainteresowań. Pod tym pojęciem ujmuję z kolei gry i konsole, jako że to one właśnie zapoczątkowały lawinę hobbystyczną w postaci: gry i konsole > emulacja > tworzenie www, czyli tak de-facto gigantyczną porcję mojego dotychczasowego życia.

Całość (już standardowo) korzysta z rozwiązania mWPi, którego implementacja obejmuje:

 • dobór i instalacja optymalnych wtyczek,
 • przygotowanie dedykowanego motywu graficznego,
 • zgłoszenie serwisu do indeksacji w google,
 • poprawa znalezionych w kodzie błędów,
 • tłumaczenie materiałów,
 • hosting projektu.