F.A.Q. mWPi

W odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, podnoszę co następuje:

 1. Co wchodzi w skład usługi wdrożenia mWPi?
  Zakres prac dostosowywany jest potrzeb zamawiającego, indywidualnie dla każdego zlecenia. Kompleksowe wdrożenie i zakres prac przy nim wykonywanych opisano w tym wątku.
 1. Czy mWPi to autorski system?
  mWPi korzysta z gotowych rozwiązań w skład których wchodzi: zaawansowany system zarządzania treścią, sprawdzone rozszerzenia i autorskie modyfikacje dostosowujące witrynę internetową do potrzeb zamawiającego. Aplikacje użyte do przygotowywania stron są oparte na licencji wolnego i otwartego oprogramowania.
 2. Ile kosztuje zrobienie strony bazującej na mWPi?
  Analogicznie do zagadnienia opisanego w powyższym punkcie nr 1. Cena jest dostosowana do potrzeb klienta, kalkulowana indywidualnie dla każdego zlecenia. Minimalne koszty opisano w tym wątku. Ceny podlegają negocjacjom.
 3. Wolne oprogramowanie, a koszty
  Koszty kompleksowego przygotowania strony internetowej opartej na rozwiązaniu mWPi, obejmują: konfigurację i utrzymanie usług hostingowych, instalację i ustawienie oprogramowania, przygotowanie layoutu i treści, itp. Wolne i otwarte oprogramowanie nie jest ujęte w cenach.
 4. Negocjacja ceny…
  Podane przykładowo ceny podlegają negocjacji w myśl zasady – im większy zakres prac i droższe zasoby tym proporcjonalnie wyższa cena. Warunki i parametry do uzgodnienia, włączając w to zaawansowane rozwiązania jak prywatna chmura (16GHzCPU/32GBRAM/420GB-SAS/4IP) za ok. 24000zł/rok czy certyfikaty EV Pro za ok. 5500zł/rok.
 5. Negocjacja, wolny soft i rynek…
  W wyjątkowych przypadkach istnieje możliwość obniżenia cen minimalnych. Do takich przypadków zaliczyć można sytuację, gdzie wykorzystywane są zasoby (np. domena) klienta, bądź oferujemy usługi w ramach współpracy serwisów (tu przykład).
  Uprzedzając wszelkie pozostałe pytania z serii i korzystając z:
  • dobrodziejstw wolnego rynku, celem wykonania strony nie tak drogo, uprasza się o niekierowanie zapytań w sprawie obniżenia kosztów minimalnych i samodzielne znalezienie podmiotu świadczącego analogiczne usługi po niższych cenach,
  • zasobów wolnego oprogramowania, celem wykonania strony za darmo, uprasza się samodzielne przygotowanie witryny i umieszczenie jej w zasobach podmiotu oferującego darmowe usługi.
 6. Jak zrobić…?
  Gdy jest to tylko możliwe, odpowiedzi na pytania techniczne udzielane są w ramach pomocy i obsługi technicznej świadczonych usług.

  Na wszelkie zapytania osób postronnych, typu:
  • jak skonfigurować serwer/hosting/usługę/skrypt…
  • jaką wybrać wersję/motyw/rozszerzenie…
  • jak zainstalować / zaimplementować…
  • w jaki sposób zrobić/napisać…

Istnieje tylko jedna odpowiedź – DOBRZE.