Klasyfikacja mWPi

Mając na uwadze konieczność dostosowania mWPi do zróżnicowanych potrzeb, rozwiązanie zostało sklasyfikowane w ramach trzech wdrożeń:

1) mWPi Lite – najprostsze rozwiązanie, umożliwiające publikację zasadniczych treści za pomocą jednej strony oraz późniejszą rozbudowę witryny o dodatkowe elementy i technologie;
2) mWPi – standardowa wersja witryny z przeznaczeniem na samodzielną publikację treści za pomocą statycznych stron i sekcji z dynamicznie generowaną zawartością;
3) mWPi Net – grupa kilku niezależnych witryn, dostępnych w ramach jednej domeny, stworzonych w oparciu o jeden system i zarządzanych z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Wybór jednego z opisanych powyżej rozwiązań, w praktyce sprowadza się do odpowiedzi na jedno proste, acz zasadnicze pytanie – jak widzisz swoją stronę?

Przypadek 1
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z internetem. Chcesz się zaprezentować odbiorcom, publikując meritum treści (dane podmiotu, krótka informacja o działalności, parę zdjęć) w przejrzystej, acz skondensowanej formie. Jeśli nie zamierzasz na bieżąco relacjonować prowadzonej działalności i rozbudowywać strony, bądź planujesz zrobić to w nieokreślonej przyszłości – wybierz rozwiązanie, które zapewni Ci stabilny system, minimalne koszty wdrożenia i możliwość późniejszej rozbudowy, rozważ mWPi Lite.

Przypadek 2
Jeśli masz pomysł wzbogacony dużą ilością materiałów, a Twoja witryna ma zawierać treści o znacznej objętości (np. szczegółowe informacje dot. oferowanych usług lub wyrobów) wyświetlane na osobnych stronach. Planujesz na bieżąco publikować aktualności o prowadzonych pracach, nowych produktach i istotnych wydarzeniach. Chcesz by Twoja witryna nieprzerwanie wzbogacana była o nowe treści – wybierz rozwiązanie, które z założenia i od początku da Ci takie możliwości, rozważ standardowe mWPi.

Przypadek 3
Jeśli prowadzona działalność skierowana jest do kompletnie różnych grup odbiorców, a Twoja witryna ma zapewniać ograniczenie nakładów i zaawansowane możliwości. Chcesz użytkować i płacić za jeden system, gdzie z poziomu jednej domeny i jednego panelu administracyjnego możesz zarządzać kilkoma witrynami korzystającymi z mWPi Lite oraz mWPi.
A może powyższe brzmi obco, niejasno i nie wiesz o co chodzi?
Zobrazuję przykładem.
Prowadzisz działalność w ramach, której handlujesz butami i naprawiasz telefony, a co ważne masz sporo do przekazania w obu tych tematach. Chcąc rozmyślnie opublikować duże porcje treści, wypadałoby założyć zaawansowaną witrynę o butach, analogicznie drugą o naprawie telefonów. Przydałaby się również mała strona przedstawiająca podstawowe informacje o samej działalności, która przy okazji połączy jakoś dwie wspomniane wcześniej duże witryny. Korzystając z rozwiązań opisanych w przypadku 1 i 2, wdrażamy dwie witryny na mWPi i jedną na mWPi Lite, jakoś się je zgra, ok, żaden problem, ale cena wyższa, każdą z witryn trzeba osobno aktualizować, na każdej trzeba się indywidualnie logować, każda witryna zużyje dodatkowe zasoby serwera. Da się to zrobić inaczej? Ano da się, można skorzystać z rozwiązania, które wyeliminuje ww. niedogodności i połączy kilka oddzielnych witryn w jedną całość, to rozwiązanie to właśnie mWPi Net.

Zostaw komentarz